مولتی ویتامین ها شامل چه موادی هستند؟ ، خواص مولتی ویتامین چیست؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مولتی ویتامین ها مکمل هایی شامل انواع گوناگون ویتامین و مواد معدنی هستند. این محصولات به شکل های گوناگونی مانند قرص، کپسول، آدامس یا پودر و مایع به بازار ارائه می شوند. با توجه به برچسب طریقه مصرف و دوز آن ها، معمولا باید دو بار در روز مصرف شوند.

مولتی ویتامین ها شامل چه موادی هستند؟ ، خواص مولتی ویتامین چیست؟

مولتی ویتامین ها شامل چه موادی هستند؟

13 ویتامین و حداقل 16 ماده معدنی برای سلامتی بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از آن ها به واکنش های آنزیمی بدن یاری می نمایند و به آن ها سرعت می بخشند. همچنین بدن به این مواد مغذی برای رشد و تنظیم فرایندهای بدن احتیاج دارد. علاوه بر انواع گوناگون ویتامین ها و مواد معدنی، می تواند آمینو اسید و اسیدهای چرب مورد احتیاج بدن را نیز تامین نمایند. اما از آنجایی که این مواد توسط سازمان غذا و دارو تنظیم نمی شومد، ممکن است مقادیر کمتر یا بیشتری از آنچه که بر روی برچسب نوشته شده داشته باشند.

مولتی ویتامین و بیماری های قلبی

یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سراسر دنیا بیماری های قلبی است. مطالعات بسیاری بر روی اثر آن ها بر روی بیماری های قلبی صورت گرفته و در برخی از موارد موثر و در برخی دیگر بدون تاثیر بوده است. در یک مطالعه که بر روی زنان انجام شد نشان داد، مصرف مولتی ویتامین به مدت حداقل سه سال می تواند تا 35% خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

مولتی ویتامین و سرطان

در برخی از مطالعات مصرف مولتی ویتامین در آقایان توانست تا 31% خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد در صورتی که در برخی دیگر هیچ اثری نداشته و حتی افزایش خطر ابتلا نیز داشته! به همین دلیل نمی توان به طور قطع گفت چه تاثیر بر روی سرطان دارد.

مزایای دیگر مولتی ویتامین ها

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، گفته می گردد می تواند حافظه را بهبود و احساس خوبی به فرد بدهد. به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در آن می تواند سرعت فرآیند پیرچشمی و کم بینا شدن آن را کاهش دهد و از برخی از بیماری های چشمی مانند آب مروارید جلوگیری کند.

منبع: زندگی امروز
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 49

به "مولتی ویتامین ها شامل چه موادی هستند؟ ، خواص مولتی ویتامین چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مولتی ویتامین ها شامل چه موادی هستند؟ ، خواص مولتی ویتامین چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید