ورود اومیکرون به کشور قطعی است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، قادری گفت: دو آزمایشگاه برای ارزیابی سویه امیکرون در کشور فعال هستند و این جهش دیر یا زود به کشور ما خواهد رسید.

ورود اومیکرون به کشور قطعی است

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ابراهیم قادری رئیس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره ورود جهش نو کرونا به کشور گفت: ویروس کووید 19 مستعد جهش است و امیکرون هم یکی از جهش هایی است که دیر یا زود به کشور ما می رسد.

دو آزمایشگاه در سطح کشور برای ارزیابی ژنتیکی جهش امیکرون فعال هستند و در موارد خاص ما آنالیز می کنیم که این ویروس وارد کشور شده است یا خیر.

او اضافه نمود: وارد شدن جهش امیکرون به کشور قطعی بوده و بعید است که این جهش از ویروس به کشور خاصی وارد نگردد.

قادری در پاسخ به این سوال که اگر فردی برای تشخیص جهش امیکرون به آزمایشگاه مراجعه کند، امکان تشخیص این سویه وجود دارد یا خیر؛ گفت: در مرحله اول ما ابتلای فرد به کرونا را تشخیص می دهیم؛ تنها موردی که در خصوص این جهش نگران کننده است به سرعت ایجاد پیک و انتشارپذیری آن مربوط می گردد.

درصد ابتلای افراد به سویه امیکرون در بحث مدیریتی بسیار مهم است؛ در غیر این صورت اطلاع فردی قابل استفاده نیست. تشخیص سویه امیکرون برای همه افراد در دسترس نیست و فقط در 2 آزمایشگاه به وسیله ژنتیکی در موارد خاص پیگیری می گردد.

او اضافه نمود: ارزیابی ابتلا به کرونا با کیت های معمولی انجام می گردد و برای اطلاع از ابتلا به سویه امیکرون، ارزیابی اپیدمیولوژیک انجام می گردد و برای همه افراد این ارزیابی صورت نمی گیرد.

نمونه تست تعدادی از افراد انتخاب شده از سطح کشور برای این دو آزمایشگاه فرستاده می گردد تا آگاه شویم سویه امیکرون وارد کشور شده یا خیر و سرعت انتشار آن تا چه مقدار است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 18587

به "ورود اومیکرون به کشور قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اومیکرون به کشور قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید