کمالوندی:آژانس با گزارشات هدف دار و مغرضانه فرایند سازنده ایجاد شده را تخریب نکند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، بدنبال انتشار گزارش غیر دقیق مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، توضیحاتی به وسیله سفیر و نماینده دائم کشورمان ارائه شد. بعلاوه سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت در پاسخ به انتشار گزارش غلط آقای گروسی مدیرکل آژانس، نامه ای برای آژانس ارسال و نسبت به این اقدام غیر سازنده اعتراض شده است.

کمالوندی:آژانس با گزارشات هدف دار و مغرضانه فرایند سازنده ایجاد شده را تخریب نکند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی،کمالوندی شرح داد که آقای گروسی و همکاران ایشان بخوبی میدانند که تفاهم انجام شده در قالب بیانیه مشترک، مشمول تجهیزات نظارتی (دوربین ها) مجتمع کرج به این علت که در نتیجه خرابکاری تیرماه این مجتمع همچنان تحت تحقیقات امنیتی واقع شده است، نمی شد.

وی گفت درخواست تعمیم تعویض کارت های حافظه به دوربین های این مجتمع در سفر مدیرکل به تهران و هم ملاقات حاشیه کنفرانس عمومی وین مطرح شده بود که در هر دو بار ضمن ارائه شرحات به وسیله مهندس اسلامی، پاسخ منفی و مخالفت ایران را بدنبال داشت. کمالوندی شرح داد که درج واژه تعیین شده در مقابل کلمه تجهیزات به همین منظور و با هدف مستثنی شدن این مجتمع از سرویس و تعویض کارتهای حافظه انجام شده است.

سخنگوی سازمان یاد آوری نمود که در ملاقات وین هنگامی که بار دیگر مدیرکل درخواست سرویس دوربینهای مجتمع کرج را مطرح نمود، مهندس اسلامی با صراحت کامل و ذکر دلایل مطرح شده در جلسه قبل، تعمیم تعویض کارتهای حافظه به مجتمع یاد شده را ناممکن و خارج از چارچوب بیانیه مشترک گفت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران متذکر شد که ضرورت دارد مسئولین این سازمان بین المللی با پرهیز از موضع گیری های هدفمند سیاسی، گزارشات غلط و مغرضانه، فرایند سازنده ایجاد شده بدنبال مراودات اخیر ایران و آژانس را تخریب نکند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 14264

به "کمالوندی:آژانس با گزارشات هدف دار و مغرضانه فرایند سازنده ایجاد شده را تخریب نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی:آژانس با گزارشات هدف دار و مغرضانه فرایند سازنده ایجاد شده را تخریب نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید