بازگشت ساعات اداری تهران به حالت عادی از شنبه، لزوم تسهیل اعطای مرخصی و دورکاری

به گزارش مجله وبلاگ فروش، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تصویب تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان تهران تا پایان سال جاری، درباره مصوبات جلسه امروز ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا گفت: استمرار تعطیلی مراکزی همچون تالارهای پذیرایی، سالن های ورزشی، تئاتر، سینما و نماز جمعه در جلسه امروز مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد نظارت لازم بر برخی از اماکن مثل تالارهای پذیرایی که در رابطه با این مصوبه اقدامات لازم را انجام نداده اند، توسط نیروی انتظامی اعمال شود.

بازگشت ساعات اداری تهران به حالت عادی از شنبه، لزوم تسهیل اعطای مرخصی و دورکاری

به گزارش خبرنگاران، دکتر علیرضا زالی عصر پنجشنبه (15 اسفند) در جمع خبرنگاران با تشریح مصوبات جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا با مسئولان استان تهران، اظهار کرد: در رابطه با نیروی انسانی و سازمان ها و اداره ها پیشنهاد ستاد این است که مسئولان هر دستگاه اجرایی در زمینه استفاده از ظرفیت اجرایی خود در آن دستگاه اختیار داشته باشند و بتوانند نسبت به تقلیل تعداد نیروی انسانی در دستگاه اجرایی اقدام کنند؛ به شرط اینکه بتوانند از ظرفیت دورکاری به نحو مقتضی استفاده کنند.

اعمال شیفت های چرخشی و استفاده از ظرفیت دورکاری کارمندان

وی افزود: همچنین پیشنهاد شد که به دستگاه های اجرایی اجازه داده شود متناسب با مصوبات عمومی دولت، از ظرفیت چرخشی در بین نیروی انسانی خود استفاده کنند. همچنین در رابطه با گروه هایی که قبلا مصوب شده بود از ظرفیت مرخصی استعلاجی استفاده کنند، مجددا از سوی دستگاه های اجرایی تاکید شود.

زالی با تشریح شرایط استفاده از مرخصی در دستگاه های اجرایی، اعلام کرد: در این جلسه پیشنهاد مشخص این بود که رؤسای دستگاه های اجرایی به نحوی تا پایان سال برنامه ریزی کنند که درصورت امکان افراد بتوانند از مرخصی استحقاقی خود به شرط عدم خدشه به ظرفیت عمومی دستگاه با ظرفیت اختیاری بیشتری استفاده کنند. همچنین با هدف کاهش حضور افراد در سطح شهر، از ظرفیت چرخش نیروها و شیفت بندی متناسب با ظرفیت نیروی انسانی خود استفاده کنند؛ مشروط بر اینکه ارائه خدمات اصلی در سطح شهر با چالش جدی روبرو نشود.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران ادامه داد: البته همانگونه که در مصوبه قبلی اعلام شد کلیه دستگاه های امدادی و حمایتی شهری که کار شبانه روزی و به صورت شیفتی دارند نیز باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که ارائه خدمت دچار خدشه نشود. همچنین مقرر شد کلیه نیروهای انسانی شاغل در بخش های بهداشتی و درمانی، به جز موارد خیلی استثنایی، کماکان در مدار ارائه خدمات نسبت به شهفرایندان تهرانی فعالیت کنند.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای پاسخ دهی به بیماران اورژانسی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گفت: طی برنامه ریزی و هماهنگی با سازمان نظام پزشکی مصوب شد از ظرفیت بخش خصوصی، مطب ها و کلینیک های سطح شهر استفاده بهینه به عمل آید. با توجه به اینکه اعمال انتخابی و مداخلات انتخابی در بیمارستان های دولتی با کاستی روبرو شده، مقرر شد بخشی از ظرفیت بخش خصوصی برای پاسخ دهی به بیماران اورژانسی غیرکرونایی استفاده شود.

تامین نیاز استان تهران با بازتوزیع اقلام مکشوفه

وی با شاره به مصوباتی در ارتباط با استفاده از اقلام بهداشتی مکشوفه در استان تهران، شرح داد: با تاکید استاندار تهران مصوب شد کلیه اقلام مکشوفه در استان تهران برای رفع نیاز ضروری استان با اولویت گروه های بهداشتی و درمانی و دستگاه های اجرایی نیازمند استفاده از اقلام حمایتی و حفاظتی استفاده شود. بر این اساس مقرر شد دستگاه ها نیاز خود را به استانداری ابلاغ کنند و با تشکیل کمیته فنی و بر اساس ممیزی نسبت به بازتوزیع سایر اقلام مکشوفه اقدام شود.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پایان اظهار کرد: همچنین مقرر شد پس از تأمین نیاز استان تهران، مابقی اقلام برای بازتوزیع ملی در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد.

بازگشت ساعات کاری ادارات تهران به حالت عادی

به گزارش خبرنگاران، همچنین بر اساس اعلام استانداری تهران، در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در تهران با استاندار تهران، شهردار تهران، فرمانده نیروی انتظامی، رؤسای دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران، مقامات دادستانی و دادگستری، تصویب شد که ساعات اداری از روز شنبه به حالت عادی بازشود؛ اما کارمندان ادارات بنا به تصمیم مدیران بصورت چرخشی و شیفت بندی در محل کار حاضر شوند و همچنین فرایند مرخصی دریافت کارمندان و استفاده از ظرفیت دورکاری در ادارات تسهیل شود.

استانداری تهران همچنین اعلام کرده که در این جلسه، تأمین مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه گر نیز مصوب شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3150

به "بازگشت ساعات اداری تهران به حالت عادی از شنبه، لزوم تسهیل اعطای مرخصی و دورکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت ساعات اداری تهران به حالت عادی از شنبه، لزوم تسهیل اعطای مرخصی و دورکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید