آنالیز اپیدمیولوژی بیماری کرونا در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در این نشست بر تشدید نظام مراقبت در مبادی دریایی، هوایی و زمینی در استانهای هرمزگان و بوشهر تاکید نمود.

آنالیز اپیدمیولوژی بیماری کرونا در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان

به گزارش خبرنگاران هرمزگان، با حضور دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، دکتر مطلق مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا وزارت بهداشت، روسای دانشگاههای علوم پزشکی هرمزگان و بوشهر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فارس و مدیران و کارشناسان حوزه بهداشت دانشگاههای کلان منطقه 5 کشور آخرین شرایط اپیدمیولوژی کرونا در فارس، بوشهر و هرمزگان مورد آنالیز نهاده شد.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در این نشست بر تشدید نظام مراقبت در مبادی دریایی، هوایی و زمینی در استانهای هرمزگان و بوشهر تاکید نمود و گفت: تشدید نظام مراقبت در 4 بخش نظام مراقبت سرپایی، نظام مراقبت بستری، مراقبت آی.سی.یو و مراقبت مرگ خلاصه می گردد.

دکتر محمد مهدی گویا اضافه کرد: در نظام مراقبت حتما باید از هر کسی که به ما مراجعه کرد تست گرفته گردد؛ با توجه به مشاهده گونه جدید ویروس جهش یافته آفریقایی در منطقه جنوب و در همجواری سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان احتیاجمند یک نظام مراقبت فعال و اکتیو هستیم.

وی گفت: باید هر کسی که از خارج وارد کشور می گردد چه به صورت قانونی و یا غیر قانونی و چه مستقیم و یا غیر مستقیم مورد آنالیز قرار گیرد و ضروری است با حساسیت خاص به این موضوع نگاه کنیم.

دکتر گویا اظهار کرد: سه استان هرمزگان، فارس و بوشهر هر کدام باید یک نظام مراقبت جداگانه برای خود تعریف نمایند؛ حتما قرنطینه ها را تقویت کنید قرنطینه بعنوان پشتوانه و ستون فقرات اقدامات کنترلی و پیشگیرانه شما خواهد بود.

مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا وزارت بهداشت نیز در این نشست بر تقویت آزمایشگاه مرجع هرمزگان و فارس تاکید نمود و گفت: با توجه به مشاهده سوش های جدید ویروس کرونا شناسایی سریع گونه های ویروس جهش یافته از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر محمد اسماعیل مطلق اضافه کرد: ما از آزمایشگاههای فعال استانهای هرمزگان و فارس حمایت می کنیم؛ هر گونه امکانات و تجهیزاتی که احتیاج است بر اساس احتیاج سنجی آزمایشگاههای این استانها به وسیله وزارت بهداشت تامین و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

وی اظهارکرد: با توجه به شرایط جغرافیای بیماری و موقعیت استانهای بوشهر و هرمزگان ضروری است چارت بیماریها در این دو استان تقویت گردد و برای بوشهر و هرمزگان ساختارها همانند تیپ یک دیده گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز گفت: برای کنترل و مهار بیماری کرونا در شرایط کنونی باید همکاری بین دانشگاههای کلان منطقه 5 به ویژه استانهای فارس، بوشهر و هرمزگان را فارغ از موقعیت جغرافیایی دید و با مشارکت و همدلی تجربه ها را به اشتراک گذاشت.

دکتر حسین فرشیدی با اشاره به تهیه نقشه راه برای کنترل و مهار ویروس کرونا توسط دانشگاهها اضافه کرد: غرب هرمزگان که بعنوان محل تلاقی 3 استان فارس، هرمزگان و بوشهر به شمار می رود و تردد بسیار زیادی در این منطقه صورت می گیرد از لحاظ بیماریابی به موقع و تقویت نظام مراقبت باید تقویت گردد.

در ادامه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاونین بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فارس و هرمزگان هر کدام گزارشی از شرایط بیماری کووید 19 ارائه کردند؛ مسئول فنی آزمایشگاه مولکولی مرجع معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز آخرین شرایط نمونه گیری و اقدامات تشخیصی ویروس کرونا در استان را تشریح کرد.

بازدید از سایت کارآزمایی واکسن پاستور از دیگر برنامه های انتها این نشست بود که با حضور اعضای جلسه صورت گرفت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 11801

به "آنالیز اپیدمیولوژی بیماری کرونا در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اپیدمیولوژی بیماری کرونا در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید