82 درصد مردم مناقشه در خانواده ها را تایید نمی کنند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، وزیر کشور با تاکید بر این که کرونا ویروس بیماری ناشناخته است و نباید حس کنیم به شرایط عادی برگشته ایم بر لزوم تقویت آموزش و اطلاع رسانی در این حوزه تاکید کرد.

82 درصد مردم مناقشه در خانواده ها را تایید نمی کنند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای اجتماعی کشور ضمن تسلیت درگذشت فاطمه رهبر از اعضای شورای اجتماعی کشور گفت: در این جلسه در خصوص آثار اجتماعی شیوع ویروس کرونا مباحث مختلفی مطرح شد و از سوی دستگاه های مختلف ابعاد این موضوع مورد بررسی قرار گرفت دستگاه ها گزارش مفید و جامعی در خصوص مقابله با کرونا ویروس ارائه دادند که بعضا به دلیل ضعیف بودن نظام اطلاع رسانی کمتر به اطلاع مردم رسیده است.

وی افزود: همه دستگاه ها موظفند اطلاع رسانی به موقع در خصوص اقدامات اجرا شده داشته باشند متاسفانه برخی از رسانه های معاند خارجی و دشمنان نظام به دنبال آن هستند که با سیاه نمایی اقدامات اجرا شده، دستگاه ها را ضعیف جلوه دهند. برخی از اقدامات مجاهدانه خیرین و سمن ها که به صورت خودجوش در سبد اخلاص اجرا شده است باید اطلاع رسانی شود.

وی تاکید کرد: باید به یک تحلیل واحدو جامع برسیم چرا که تحلیل واحد لازمه همگرایی است. باید گزارش ها جمع آوری شوند و بر مبنای آنها تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که در موضوع شیوع ویروس کرونا باید آثار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مورد توجه قرار گیرد و باید در این زمینه به جمع بندی برسیم افزود: با وحدت و همدلی باید گفتمان اجتماعی در کشور ایجاد کنیم و شورای اجتماعی کشور در این زمینه باید اقداماتی را انجام دهند.

وی با اشاره به این که دوماه از شیوع این ویروس در کشور می گذرد افزود: هنگامی که این بیماری در کشور شیوع پیدا کرد بیماری ناشناخته ای بود که نظام در کمترین زمان ممکن توانست مدیریت خوبی انجام دهد. اقدامات گسترده ای خوبی انجام گرفته و باید درچند حوزه اقدامات دیگری صورت بگیرد. اطلاع رسانی، آگاه سازی و ساماندهی هم در همان روزهای نخست انجام شد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ما در روزهای نخست حتی کیت شناسایی این بیماری را در اختیار نداشتیم. قبل از شیوع این بیماری تولید ماسک در کشور 609 هزار بود که امروز به 4 میلیون ماسک در روز رسیده است. در خصوص تولید دستگاه اکسیژن نیز امروز توانسته ایم به حد نیاز این دستگاه را در کشور تولید کنیم.

وی ادامه داد: مسائل تخت بیمارستانی داشتیم ولی امروز با کمک نیروهای مسلح و همت مراکز بهداشتی و درمانی این مشکل برطرف شده است. بلافاصله بعد از شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز تجمعی مانند مدارس، دانشگاه ها و ... تعطیل شدند. در 2900 نقطه در کشور ورودی و خروجی های را کنترل کردیم.

وی با تاکید بر این که مردم همکاری خوبی در مقابله با شیوع این بیماری داشتند افزود: ستاد مقابله با ویروس تشکیل شد و در حال حاضر رئیس جمهور مسئول این ستاد است و جلسات را در حد کارگروه ها وکمیته های مختلف پیگیری می کند.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که با قدرت با این ویروس مقابله خواهد شد افزود: شاهد بودیم در کشورهای اروپایی و غربی بلافاصله بعد از شیوع ویروس کرونا به مراکز فروش کالاها هجوم آورده شد و برخی درگیری ها رخ داد این در حالی است که رسانه های خارجی به دنبال سیاه نمایی در داخل کشور ما بودند و با مسائل دیگر کشورها کاری نداشتند.

وی افزود: مردم به لحاظ اقتصادی با توجه به شیوع این بیماری آسیب دیدند، موضوعات اجتماعی بعضا برگرفته ازمسائل اقتصادی است لذا باید بتوانیم نسبت به این مسائل اقتصادی در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهیم. درحوزه تبلیغات کمیته اطلاع رسانی اقداماتی را انجام داده ولی کما کان باید در این حوزه قویتر باشیم و نحوه اطلاع رسانی را بهبود بخشیم.

وزیر کشور ادامه داد: در حال حاضر موفقیت های نسبی درخصوص جلوگیری از شیوع کرونا ویروس داشته ایم. میزان افراد بهبود یافته افزایش پیدا کرده و تعداد فوتی ها نیز کاهش پیدا کرده است البته با ایجاد 500 مرکز شناسایی مبتلایان به این ویروس قطعا اقدامات بهتری انجام خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به ناشناخته بودن این ویروس نباید حس کنیم به شرایط عادی بازگشته ایم. معیشت و سلامت مردم بسیار مهم است و باید آموزش و اطلاع رسانی در این حوزه تقویت شود. با توجه به حضور مردم در منازل ممکن است رفتارهای اجتماعی و فردی در خانه ها تغییر کنند ولی براساس نظر سنجی ها و ارزیابی های اجرا شده 82.5 درصد از مردم مناقشه در خانواده ها را تایید نمی کنند و نباید این موضوع را به عنوان معضل عمومی مطرح کنیم هر چند که متاسفانه در این حوزه سیاه نمایی های اجرا شده است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: با گزارش های وزارت بهداشت به مرور گشایش هایی در حوزه درمان اتفاق خواهد افتد که موجب همبستگی اجتماعی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4207

به "82 درصد مردم مناقشه در خانواده ها را تایید نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "82 درصد مردم مناقشه در خانواده ها را تایید نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید